Pani Mária Gallová víťazkou v jednej z kategórii ankety Slovenka roka 2020

„Historická budova SND bola dejiskom v poradí už dvanásteho ročníka prestížnej čitateľskej ankety SLOVENKA ROKA 2020, ktorú organizuje týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom. Záštitu nad týmto ročníkom ankety prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.“

Tento ročník bol pre nás všetkých členov a podporovateľov Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika trochu iný. Aj my sme mali „svoje želiezko v ohni“. V deviatich kategóriách súťažilo 27 výnimočných slovenských žien a medzi nimi bola aj členka našej  Spoločnosti M.R. Štefánika (SMRŠ).  

V kategórii MEDIÁ A KOMUNIKÁCIA,  tak ako aj v ostatných, boli nominované tri súťažiace“.   

„HELENA DVOŘÁKOVÁ, novinárka a spisovateľka, dlhoročná redaktorka Pravdy, v súčasnosti publikuje prevažne v Pravda Magazíne. Ako novinárka sa venuje kultúrnej publicistike, rozhovorom s umelcami a glosovaniu života. Je členkou Spolku slovenských spisovateľov, vyšlo jej niekoľko románov, dokumentárna próza Kankán nad Kremľom a knižky novinárskych rozhovorov. Za zbierku poviedok Plaché rozkoše získala v roku 2008 Cenu Bibliotéky.

PhDr. KVETA HORVÁTHOVÁ, redaktorka a moderátorka televízie Markíza. Je jednou z najznámejších tvárí tejto televízie, v ktorej pôsobí od jej vzniku. Začínala s moderovaním Telerána a moderovala viacero relácií a projektov Markízy. V súčasnosti je tvárou magazínu Reflex a relácie Teleráno. Na Pedagogickej fakulte UK získala doktorát v odbore sociálna práca.

Mgr. MÁRIA GALLOVÁ, podpredsedníčka SMRŠ a šéfredaktorka jej časopisu BRADLO, šíriteľka odkazu M. R. Štefánika na Slovensku i v zahraničí a orga-nizátorka špecializovanej kultúrno-výchovnej činnosti.“

Ako to už všetci dobre viete v tejto kategórii vyhrala naša dlhoročná členka a súčasnosti podpredsedníčka SMRŠ pani Mária  Gallová. Všetci sme silne držali palce a verili, že sa tak stane.  A vyšlo to. Srdečne Vám všetci blahoželáme, pani Marika.  

Foto prevzané a článok spracovaný podľa ženského webu

Partneri