Luhačovice po stopách Jurkoviča

     Milan Rastislav  Štefánik svojho času povedal: „Ja s udivením norím sa do vesmíru a snažím sa určiť v ňom súradnice mojej duše“.

     Súradnice jednodňového zájazdu členov klubu  z Brezovej pod Bradlom mali 23.4.2022 jasný cieľ 49° 6′ 4″ N, 17° 45′ 37″ E – mesto Luhačovice.

     Keď sme s Ivou Langovou plánovali najbližšie činnosti v klube,  vedeli sme, že medzi naše aktivity opäť zapracujeme poznávacie výlety. Prvý z nich začal 23.4.2022 o 07.30 hod., keď 29 členov našej výpravy vyrazilo overenou spojkou Dekabus nášho člena Pavla Dekánka.  Deň v Luhačoviciach začíname v múzeu prehliadkou výstavy masiek a prezentáciou videa Luhačovice podľa Jurkoviča. Medzi upršanými dvoma dňami sme trafili na 16 stupňovú slnečnú sobotu. Takže kúpeľné námestie a kaviarničky boli plné turistov.

    O 13.00 hod. nás čakala sprievodkyňa pred Jurkovičovým domom ( predtým Janov dom), ktorá nám ukázala pre mnohých ešte nevidené zákutia. Asistovaný výklad bol síce preplnený informáciami o jednotlivých stavbách a architektoch, ale ponúkol ucelený pohľad na toto kúpeľné turistické mestečko.

     Deň sme zavŕšili jazdou turistickým vláčikom motoráčikom k Luhačovickej priehrade a späť, čo bol takmer hodinový okruh.

     Najbližšie pripravujeme tieto organizované výlety:

- 21.5. Lednice - 800.výročie založenia s bohatým kultúrnym programom,

- 25.6. Uhrovec a Bojnice

     V prípade záujmu účasti na výletoch nášho klubu volajte prosím  M. Tomáška č. t. 0919 451616 alebo píšte na  matus@tomaska.sk

Autor článku: Matúš Tomáška (predseda Klubu SMRŠ Brezová pod Bradlom),
Foto: Klub SMRŠ Brezová pod Bradlom

Partneri