Ruža Generál Štefánik zasadená i v Prešove

     Dňa 26. augusta 2021 sa udialo v Prešove významné podujatie. Pri zariadení pre seniorov Náruč bola vďaka iniciatíve terajšieho riaditeľa PhDr. Jozefa Dobroviča zasadená ruža Generál Štefánik. Tejto milej povinnosti sa spolu s ním ujali primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová a predsedníčka Klubu SMRŠ zo Spišskej Novej Vsi PhDr. Ružena Kormošová. Týmto sa mesto Prešov zapojilo do celoslovenskej spomienkovej aktivity Sto ruží pre Štefánika. Atmosféru celej akcie spestrili spevácky súbor Veselka a folklórny súbor Rozmarija.

     Primátorka Prešova vo svojom príhovore zdôraznila, že „Táto ruža bude odteraz pripomínať Štefánikov odkaz v našom meste a zároveň po vykvitnutí poteší svojou krásou aj našich seniorov, klientov Náruče.“

     Pani Kormošová priblížila spätosť mesta s rodinou Štefánikovou a Fajnorovou a zároveň odovzdala riaditeľovi zariadenia certifikát SMRŠ o pravosti ruže.

     Pri ruži je osadená aj pamätná tabuľa, ktorá bude spolu s ružou ľuďom v Prešove, ako aj v ďalších slovenských mestách, pripomínať túto veľkú osobnosť našich i medzinárodných dejín.

Ďalšie informácie k akcii sú na stránke mesta Prešov:

https://www.presov.sk/oznamy/v-presove-rastie-ruza-generala-m-r-stefanika.html

Autor: Ružena Kormošová
Foto: Archív mesta Prešov a ZpS Náruč

Partneri