Výstup stredoškolákov breznianskych škôl na chatu Štefánička

Dostávame rôzne typy príspevkov pre zverejnenie v aktualitách  na webe Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika (SMRŠ). 

    Tento príspevok z Brezna nás potešil z dvoch dôvodov.  Po prvé preto, že po dvoch preloženiach termínov tejto akcie, pre nepriaznivé počasie, sa akcia nakoniec  konala, aj keď počasie nebolo najlepšie.  

     No a po druhé svojou formou. Príspevok bol spracovaný formou list, ktorým nás jeho autor informuje o tejto akcií vykonanej 14.9.2023.  Preto ho zverejňujeme tak, ako sme ho dostali: 

„Milí priatelia,
po štvrtkovej nočnej búrke a v doznievajúcom “kropení z neba” realizovala naša SMRŠ – Miestny klub Brezno výstup stredoškolskej mládeže a pedagógov z breznianskych škôl na chatu ŠTEFÁNIČKU (1 740 m.n.m.) pod Ďumbierom (2 043 m.n.m.) spojený s predchádzajúcou vedomostnou súťažou študentov o živote a diele gen. M. R. Štefánika.
Podujatia sa zúčastnilo 149 študentov a pedagógov škôl, ktorí napriek nepriaznivému počasiu absolvovali vedomostnú súťaž v zariadení chaty ZÁZVOR vo vstupnej časti doliny z Trangošky pred výstupom “študentov - odvážlivcov” na ŠTEFÁNIČKU pod Ďumbierom, kde povesili pamätný veniec k pamätnej bronzovej tabuli M. R. Štefánika. Podujatie bolo úspešne realizované po predchádzajúcom pokuse v júni t.r., kedy pre neutíchajúce búrkové počasie bol výstup mládeže odložený na “lepšie časy”.

     Neopakovateľné chvíle podujatia pripomína spomienková foto – prezentácia.

S pozdravom
Milan Pivovarči“

Pripravil na zverejnenie:  Jozef Ivan Buffa 
Foto:                                   Alena Káanová a Milan Pivovarči 
Ilustračné foto:                 Jozef I. Buffa  z fotografie Adáma Budaia  

Partneri